Jak wybrać odpowiedni samochód z wypożyczalni aut

4 października 2017
480 Odsłon

Usługi wynajmu aut cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić, gdyż wypożyczenie samochodu to wygoda, oszczędności, mobilność, elastyczność oraz brak konieczności zajmowania się przeglądami i konserwacją pojazdu.

Dodatkowo niemal każda wypożyczalnia samochodów proponuje swoim klientom ofertę „szytą na miarę”, co w praktyce oznacza, iż osoba zainteresowana usługą ma możliwość dostosowania jej do zindywidualizowanych i skonkretyzowanych oczekiwań. Warte podkreślenia jest także to, iż zdecydowana większość firm oferujących wynajem samochodów posiada w swojej ofercie niezwykle zróżnicowane auta, co pozwala klientowi na wybranie takiego modelu, który będzie odpowiadał jego wymaganiom. I tu pojawia się pytanie – jak wybrać odpowiedni samochód? Podejmując decyzje warto przeanalizować klika podstawowych kwestii.

Segment

Niemal każda funkcjonująca w Polsce wypożyczalnia aut w Szczecinie może zaoferować swoim klientom samochody ze zróżnicowanych klas – od małych pojazdów, które doskonale sprawdzą się w jeździe po mieście aż do vanów lub suvów, które będą odpowiednie na wielokilometrowe lub wakacyjne podróże. Decydując się na konkretny model i rozmiar samochodu należy kierować się konkretnymi potrzebami w danym momencie – przeznaczeniem, ilością osób czy długością podróży. Jednocześnie należy pamiętać o tym, iż koszt wynajmu samochodu z wyższej klasy może być zdecydowanie wyższy od wynajmu auta z klasy niższej.

Wyposażenie auta

Ważną kwestią przy wyborze konkretnego samochodu z wypożyczalni aut jest jego wyposażenie. Ma to szczególne znaczenie przy wynajmie długoterminowym, podczas którego kierowca spędza w wynajętym aucie dużą ilość czasu. W takim przypadku standard wykończenia i wyposażenie auta w dodatkowe urządzenia (typu klimatyzacja, nawigacja, bluetooth, odtwarzacz mp3 czy szyberdach) może mieć decydujące znaczenie.

Przyzwyczajenia kierowcy

wypożyczalnia samochodów SzczecinPrzy wyborze konkretnego auta z wypożyczalni warto zwrócić uwagę nie tylko na model, klasę i wyposażenie samochodu, ale także określone przyzwyczajenia kierowcy. Osoba jeżdżąca zazwyczaj małym autem może mieć pewne problemy z manewrowaniem samochodem terenowym – na przykład podczas parkowania. Podobnie jest w przypadku skrzyni biegów – kierowca przyzwyczajony do automatu może czuć się niekomfortowo podczas jazdy samochodem wyposażonym w manualną skrzynię biegów. Złe dopasowanie do indywidualnych przyzwyczajeń może skutkować niewygodą i niepewnością jazdy, a nawet ryzykiem spowodowania kraksy bądź wypadku.

Równie istotnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas wypożyczania auta jest silnik samochodu. Auto benzynowe sprawdzi się podczas jazdy po mieście, natomiast samochód z silnikiem diesla będzie bardziej odpowiedni na długie trasy, gdyż zapewni większą ekonomię użytkowania.

Może Cię zainteresować

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą
Handel
953 views
Handel
953 views

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą

admin - 16 sierpnia 2018

Handlowcy, których środki do życia zależą od odzieży twierdzą, że wyższe podatki już zdewastowały ich przedsiębiorstwa, a nowe odzież są…

Czym jest kajak grenlandzki?
Rozrywka
931 views
Rozrywka
931 views

Czym jest kajak grenlandzki?

admin - 10 sierpnia 2018

Technika, sport, rzemiosło czy sztuka? Kajakarstwo grenlandzkie jest jak pisanie, wielu ludzi to robi, każdy z własnego powodu i celu.…

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.
Technologia
924 views
Technologia
924 views

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.

admin - 8 sierpnia 2018

W tym roku przemysł elektroniczny stanie przed zarówno wyzwaniami, jak i możliwościami. Kontrola kosztów pozostaje priorytetem dla producentów, podczas gdy…