Jak wybrać bezpieczne drzwi wejściowe?

2 listopada 2017
595 Odsłon

Wydaje się, że drzwi wejściowe do domu obok okien to najsłabszy punkt jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. Dlatego też, trzeba dołożyć wszelkich starań, aby drzwi nie były łatwe do sforsowania dla włamywaczy. Ponadto, istotna jest rzecz jasna również ich estetyka.

Grube drewno i dobry montaż

Oczywiście, drewno nie jest jedynym materiałem z którego wykonuje się drzwi wejściowe. Często można też trafić na drzwi metalowe. Niemniej jednak, najczęściej spotykane są wciąż właśnie drzwi drewniane. Czy jednak zapewniają one pełne bezpieczeństwo? Wydaje się, że jeśli wybierze się odpowiednie drzwi z tego materiału to jak najbardziej.

Chodzi o to, aby drzwi drewniane zewnętrznedrzwi drewniane zewnętrzne http://www.art-tom.pl/ będące wejściem do domu były jak najgrubsze. Jest to oczywiste, że im grubsze drzwi tym trudniej je pokonać nie posiadając klucza. Ponadto, bardzo istotna jest również jakość montażu drzwi. Chodzi o to, aby ich wyłamanie było trudnym zadaniem.

Wydaje się, że zwłaszcza mieszkając w niebezpiecznej okolicy warto również wyposażyć się w alarm do drzwi wejściowych. Powinien się on włączać zawsze wtedy, gdy ktoś nie posiadający kluczy do drzwi wejściowych będzie próbował je w jakikolwiek sposób sforsować. Nie można również zapominać o instalacji zamków antywłamaniowych, których otwarcie bez specjalnego klucza jest niemożliwe.

Znaczenie materiału

Warto zauważyć, że nie każde drewno jest tak samo mocne i wytrzymałe. Dlatego też, nie każdy gatunek nadaje się do tego, aby skonstruować z niego wejściowe drzwi drewniane. W przypadku drzwi wewnętrznych wytrzymałość nie jest aż taka ważna, gdyż drzwi te nie muszą być antywłamaniowe. Jeśli jednak chodzi o drzwi wejściowe, jak już wspomniano, ich wytrzymałość to kwestia kluczowa.

Wydaje się więc, że najlepiej sprawdzają się drzwi dębowe, gdyż są one wyjątkowo wytrzymałe. Ponadto, dosyć często drzwi drewniane pełniące funkcję drzwi frontowych wykonywane są z drewna sosnowego. Ponadto, jest jeszcze kilka nieco mniej popularnych gatunków drewna, które cechują się dużą wytrzymałością. Jeśli ktoś ceni sobie oryginalność powinien popytać w sklepach z drzwiami drewnianymi o najbardziej wytrzymałe drewna egzotyczne. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zwykle im bardziej egzotyczny gatunek drewna tym wyższa cena za wykonane z niego drzwi.

Może Cię zainteresować

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą
Handel
923 views
Handel
923 views

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą

admin - 16 sierpnia 2018

Handlowcy, których środki do życia zależą od odzieży twierdzą, że wyższe podatki już zdewastowały ich przedsiębiorstwa, a nowe odzież są…

Czym jest kajak grenlandzki?
Rozrywka
902 views
Rozrywka
902 views

Czym jest kajak grenlandzki?

admin - 10 sierpnia 2018

Technika, sport, rzemiosło czy sztuka? Kajakarstwo grenlandzkie jest jak pisanie, wielu ludzi to robi, każdy z własnego powodu i celu.…

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.
Technologia
890 views
Technologia
890 views

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.

admin - 8 sierpnia 2018

W tym roku przemysł elektroniczny stanie przed zarówno wyzwaniami, jak i możliwościami. Kontrola kosztów pozostaje priorytetem dla producentów, podczas gdy…