Zrozumienie psychoterapii i jej działania – Znalezienie psychoterapeuty.

7 kwietnia 2018
946 Odsłon

Po co wybiera psychoterapeuty do psychoterapii?

Psychoterapeuci specjalizujący się w psychoterapii i innych formach leczenia psychoterapeutycznego to wysoko wykwalifikowani specjaliści z doświadczeniem w ocenie stanu zdrowia psychicznego, diagnostyce i leczeniu oraz zmianie zachowań.
Po ukończeniu czteroletnich studiów wyższych lub uniwersytetu psychoterapeuci spędzają średnio siedem lat na kształceniu i szkoleniu, aby uzyskać stopień doktora. Stopień ten może być doktorem, psychoterapeutą lub magistrem.
W ramach szkolenia zawodowego psychoterapeuci muszą odbyć kontrolowany staż kliniczny w szpitalu lub zorganizowanym środowisku medycznym. W większości krajów muszą również posiadać dodatkowy rok stażu pod doktorskiego, aby móc samodzielnie praktykować na dowolnym obszarze opieki zdrowotnej. To właśnie połączenie szkolenia na poziomie doktoranckim i stażu klinicznego odróżnia psychoterapeutów od wielu innych świadczeniodawców usług w zakresie zdrowia psychicznego.
psychoterapeuci zdają egzamin państwowy i muszą posiadać licencję wydaną przez państwo lub instytucję, w której praktykują. Prawa licencyjne mają na celu ochronę społeczeństwa poprzez ograniczenie udzielania licencji do osób posiadających kwalifikacje do wykonywania zawodu psychoterapeuty zgodnie z definicją prawa krajowego. Większość państw wymaga również od psychoterapeutów, aby byli na bieżąco, zdobywając kilka godzin kształcenia ustawicznego rocznie. Ponadto członkowie lekarze przestrzegają ścisłego kodeksu etyki zawodowej.

Jak znaleźć psychoterapeuty?

Jeśli planujesz zapłacić za psychoterapię ze swojego ubezpieczenia lub programu pomocy pracowniczej, być może będziesz musiał wybrać psychoterapeuty, który będzie wchodził w skład panelu ubezpieczeniowego lub programu pomocy pracowniczej. Ale jeśli masz swobodę wyboru, istnieje wiele sposobów, aby znaleźć psychoterapeuty:

Zapytaj zaufanych członków rodziny i przyjaciół.


Należy zapytać lekarza pierwszego kontaktu, ginekologa, pediatrę lub innego pracownika służby zdrowia. Jeśli jesteś zaangażowany w rozwód lub inne sprawy prawne, adwokat może być również w stanie zapewnić skierowania.

  • Wyszukaj w Internecie strony psychoterapeutów, na przykład http://magdalenaklasik.pl/
  • Skontaktuj się z lokalnym ośrodkiem zdrowia psychicznego.
  • Skonsultuj się z lokalnym wydziałem psychoterapii uniwersytetu.

Zadzwoń do lokalnego lub państwowego stowarzyszenia psychoterapeutycznego, które może posiadać listę praktykujących psychoterapeutów zorganizowanych według obszaru geograficznego lub specjalności. Lub skorzystaj z zaufanego katalogu online. Usługa ta ułatwia znalezienie praktykujących psychoterapeutów w Twojej okolicy. Psychoterapeuci mogą pracować we własnym gabinecie lub z grupą innych psychoterapeutów lub pracowników służby zdrowia. Praktykujący psychoterapeuci pracują również w szkołach, szkołach wyższych i uniwersytetach, szpitalach, systemach opieki zdrowotnej i organizacjach zajmujących się zdrowiem, ośrodkach medycznych dla żołnierzy, klinikach zdrowia środowiskowego i psychicznego, przedsiębiorstwach i zakładach przemysłowych oraz ośrodkach rehabilitacji i opieki długoterminowej.

Może Cię zainteresować

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą
Handel
924 views
Handel
924 views

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą

admin - 16 sierpnia 2018

Handlowcy, których środki do życia zależą od odzieży twierdzą, że wyższe podatki już zdewastowały ich przedsiębiorstwa, a nowe odzież są…

Czym jest kajak grenlandzki?
Rozrywka
902 views
Rozrywka
902 views

Czym jest kajak grenlandzki?

admin - 10 sierpnia 2018

Technika, sport, rzemiosło czy sztuka? Kajakarstwo grenlandzkie jest jak pisanie, wielu ludzi to robi, każdy z własnego powodu i celu.…

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.
Technologia
890 views
Technologia
890 views

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.

admin - 8 sierpnia 2018

W tym roku przemysł elektroniczny stanie przed zarówno wyzwaniami, jak i możliwościami. Kontrola kosztów pozostaje priorytetem dla producentów, podczas gdy…