Hotele niezależne mają silną przewagę nad innymi hotelami.

23 kwietnia 2018
334 Odsłon

Czytając prasę branżową w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nie mogłem nie zauważyć, całego zamieszania związanego z dużymi sieciami oraz fuzjami i przejęciami, które mają miejsce. Po przejęciu Starwood przez Marriott przemysł mówi o epoce wielkich sieci hoteli.

Widzę jednak raczej dużą szansę dla niezależnych firm taki jak hotel swarzędz na obecnym rynku. Niezależne hotele rozwijają się obecnie, a z mojego doświadczenia wynika, że wyniki osiągane przez niezależne hotele jak na przykład hotel września osiągają lepsze wyniki niż hotele sieciowe.

Patrząc na Conde Nast oraz Travel and Leisure, wiodące luksusowe hotele luksusowych magazynów turystycznych mają tendencję do prześcigania się w hotelach sieci. Przeglądając oferty na popularnych stronach internetowych poświęconych podróżom, takich jak Mr&Mrs Smith, Voyages Privé czy Secret Escapes, wszystkie one koncentrują się na autentycznych przeżyciach obejmujących głównie oryginalne hotele i luksusowe hotele niezależne.

Ma to znaczenie nie tylko dla rynku luksusowego i produktów luksusowych.


W segmencie średnim i ekonomicznym powstają również niezależne hotele. Orzeźwiające koncepcje o oryginalnym wzornictwie, osobista obsługa gości pojawiają się i podnoszą standardy na całym świecie. Nawet na rynku Hosteli w ciągu ostatnich kilku lat byliśmy świadkami unowocześniania produktów i tworzenia nowych, fajnych miejsc noclegowych.

Co zainspirowało lub wywołało to zjawisko? Świat się zmienił, ludzie stali się bardziej świadomi i ekspresyjni swoich potrzeb. Współczesny konsument jest o wiele bardziej świadomy tego, co ceni i czego chce. Konsument nie poszukuje znormalizowanego, uprzemysłowionego produktu. Szuka rozrywki w miłym miejscu. A przemysł nadrabia zaległości.

Wyniki recenzji i OTA wyrównały szanse w zakresie dystrybucji w zasięgu niezależnego hotelu w porównaniu z hotelem sieciowym. Dzięki wykorzystaniu internetowych biur podróży i platform dystrybucji niezależne hotele zyskują globalny zasięg. Oryginalne doświadczenie niezależnego hotelu daje bardzo dobre wyniki recenzji, co daje hotelowi września ogromny globalny zasięg i ekspozycję.

Kluczowe zalety niezależnych hoteli przykładowo: „hotel swarzędz„w porównaniu z obiektami sieciowymi:

• Większy nacisk na to, czego chce gość, kontra skupienie się na standardach sieci.

• Więcej miejsca dla oryginalnego designu, kreatywności produktów i wyjątkowej tożsamości.

• Mniej biurokracji i więcej uwagi poświęca się oryginalnym doświadczeniom gościnnym i unikalnym inicjatywom.

• Niższe koszty ogólne pod względem udziału w przychodach z łańcucha i opłat marketingowych.

• Wolność w strategiach handlowych i dystrybucyjnych, bez przepisów dotyczących łańcucha, które powstrzymywałyby własność indywidualną w ramach strategii łańcuchowej.

• Silniejsze i bardziej unikalne lokalne działania marketingowe.

• Oryginalne koncepcje zapewniają wyższą punktację w recenzjach gościnnych, co powoduje większą ekspozycję.

Na rynku istnieje ogromna luka, którą sieci pozostawiają niezależnym hotelom do wykorzystania. Dzięki portfolio zarządzania 50 niezależnymi hotelami, z których wszystkie mają swoją unikalną tożsamość, wyraźnie widać, że te hotele osiągają lepsze wyniki niż konkurenci na swoim rynku i przynoszą wyższy wskaźnik niż zwykle.

Wolność, jaką dają niezależne hotele, pozwala na tworzenie aktywów, które zapewniają o wiele lepszy zwrot z inwestycji i zysk, niż byłoby to możliwe w przypadku hoteli sieciowych. Niezależny hotel może nie tylko wyróżnić się swoją koncepcją i obsługą, ale również wykorzystywać techniki partyzanckie w zakresie zarządzania przychodami, dystrybucji i strategii marketingowych, aby osiągać wyniki finansowe.

Przewiduję, że w ciągu najbliższych 5-10 lat powstanie znacznie więcej niezależnych hoteli jak ten we wrześni niż kiedykolwiek wcześniej. Być może jesteśmy nawet na początku końca modelu franczyzy hotelowej. Rozmawiając z właścicielami hoteli w Azji, mają dość zasad, przepisów i kosztów sieci, a ich decyzja o przeniesieniu działalności do indywidualnej nieruchomości jest ograniczona. Wiele z nich robi swoje obliczenia, i zdają sobie sprawę, że cena może nie być tego warta. Pierwsze z nich rozpoczęły nawet usunięcie flagi marki, a wyniki są bardzo zachęcające.

Może Cię zainteresować

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą
Handel
923 views
Handel
923 views

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą

admin - 16 sierpnia 2018

Handlowcy, których środki do życia zależą od odzieży twierdzą, że wyższe podatki już zdewastowały ich przedsiębiorstwa, a nowe odzież są…

Czym jest kajak grenlandzki?
Rozrywka
902 views
Rozrywka
902 views

Czym jest kajak grenlandzki?

admin - 10 sierpnia 2018

Technika, sport, rzemiosło czy sztuka? Kajakarstwo grenlandzkie jest jak pisanie, wielu ludzi to robi, każdy z własnego powodu i celu.…

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.
Technologia
890 views
Technologia
890 views

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.

admin - 8 sierpnia 2018

W tym roku przemysł elektroniczny stanie przed zarówno wyzwaniami, jak i możliwościami. Kontrola kosztów pozostaje priorytetem dla producentów, podczas gdy…