Jak wybrać renomowaną firmę świadczącą usługi pomocy drogowej?

Wybór świadczeniodawcy pomocy drogowej jest jedną z najważniejszych decyzji, które możesz podjąć jako kierowca.

Pomoc drogowa jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie może posiadać kierowca, jednak wybór dostawcy może być dość trudny, ponieważ pole wyboru jest ogromne.
W przeszłości dominowały auto kluby. Dziś jednak dealerzy samochodowi, firmy ubezpieczeniowe, a nawet firmy obsługujące karty kredytowe oferują swoje produkty.
O ile można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z przedsiębiorstwami podobnymi, o tyle zakres, ceny i czasy reakcji na nie są zazwyczaj takie same. Dlatego przed wybraniem usługi pomocy drogowej należy zawsze przeczytać drobny druczek.

Pomocy! Uczestniczyłem w wypadku samochodowym!

Ubezpieczyciele oferujący pomoc drogową. Obsługa samochodu może być kusząca, gdy wszystko jest przewożone jednym samochodem. Jednak pomoc drogowa za pośrednictwem firmy ubezpieczeniowej może być przepisem na katastrofę.
To dlatego, że podczas gdy koszt może być zaledwie 50 złotych rocznie ( stawka znacznie niższa niż inni dostawcy), złożenie wniosku o pomoc może spowodować wzrost składek. Dzieje się tak dlatego, że w niektórych przypadkach prośba o pomoc jest traktowana tak samo jak zgłoszenie telefoniczne.
Należy również pamiętać, że ta forma ochrony ubezpieczeniowej nie jest przekazywalna. Jeśli w gospodarstwie domowym znajduje się wiele samochodów, należy zakupić ubezpieczenie dla każdego pojazdu.

Dealerzy świadczący pomoc drogową

Pomoc drogowa jest jedną z największych usług o wartości dodanej, do której dążą obecnie dealerzy samochodowi w związku z zakupem samochodów (często nieodpłatnie przez początkowy okres). Nie robią tego jednak z dobroci serca.
W wielu przypadkach pokrycie kosztów przez dealerów samochodowych jest po prostu sposobem na czerpanie zysków z niepotrzebnych napraw.

Dzieje się tak dlatego, że w przypadku wielu planów pomocy dla dealerów samochodów, gdy wymagana jest hol, klient jest zobowiązany do przewiezienia samochodu do najbliższego dealera.

Daje to dealerowi możliwość dokonania naprawy gwarancyjnej.
W przypadku innych planów pomocy, zazwyczaj można poprosić o hol w wybranym przez siebie warsztacie, jednak w zależności od odległości może być naliczana dodatkowa opłata.

Zniżki te mogą zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu.

Korzystasz z rabatów oferowanych przez ubezpieczyciela? Oto, jak postępować, aby mieć pewność, że otrzymujesz oszczędności, na które zasługujesz.

Wybór auto klubu

Auto kluby to dwaj z wielu sprzedawców na rynku, którzy oferują dość kompleksowe pakiety pomocy za niską roczną opłatą (zwykle zaczynając od około 170 złotych rocznie na użytkownika).
Chociaż kluby te wymagają, abyś zapłacił z góry, nawet jeśli nie składasz żadnych roszczeń, największą korzyścią jest to, że zazwyczaj masz dostęp do większych sieci serwisowych, co prowadzi do szybszego czasu reakcji. Większość planów oferuje również gwarancje na wszystkie naprawy przeprowadzane przez dostawców usług sieciowych, co pomaga zapewnić odrobinę spokoju w stresującej sytuacji.
Wiele klubów samochodowych oferuje członkom zniżki na wynajem samochodów, pobyty w hotelach, a nawet zwykłe zakupy. W zależności od miejsca, w którym robisz zakupy, same rabaty mogą sprawić, że członkostwo w klubie zapłaci za siebie.
Kolejną zaletą jest to, że ubezpieczenie drogowe dotyczy zwykle każdego samochodu, w którym się znajdujesz – niezależnie od tego, czy prowadzisz samochód. Jeśli jesteś z przyjaciółmi, a ich samochód ulegnie awarii, można zadzwonić do auto klubu i mieć naprawione zgodnie z planem.

Karty kredytowe: płacisz tylko wtedy, gdy z nich korzystasz.

Większość kart kredytowych i debetowych oferuje obecnie zniżkowe usługi drogowe dla swoich klientów. Aby korzystać z tej ochrony, wystarczy zadzwonić pod numer z tyłu karty kredytowej, gdy potrzebujesz pomocy, a stamtąd operator karty skieruje Twoje zapytanie do najbliższego mechanika w ich sieci.
Zaletą tych planów jest to, że zazwyczaj są one rozliczane ryczałtowo za zamówione usługi, a ceny są zazwyczaj niższe niż w przypadku bezpośredniego kontaktu z warsztatem.
Zastrzeżenia do tych programów są jednak, że pojedyncza rozmowa może kosztować do 170 zł, co sprawia, że jest to droższa opcja niż auto klub.
Dodatkowo sieci używane przez operatorów kart kredytowych mogą być mniejsze niż w klubach samochodowych, co oznacza, że możesz mieć do czynienia ze znacznie dłuższymi czasami reakcji.

Wybór świadczeniodawcy pomocy drogowej


Przed podjęciem ostatecznej decyzji auto naprawy, ważne jest, aby skorzystać z opinii online użytkowników do porównania dostawców, ponieważ opinie te zwykle dają ci spostrzeżenia potrzebne do oceny, czy naprawa będzie szybka, lub czy będzie trwać w nieskończoność.

Może Cię zainteresować

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą
Handel
923 views
Handel
923 views

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą

admin - 16 sierpnia 2018

Handlowcy, których środki do życia zależą od odzieży twierdzą, że wyższe podatki już zdewastowały ich przedsiębiorstwa, a nowe odzież są…

Czym jest kajak grenlandzki?
Rozrywka
901 views
Rozrywka
901 views

Czym jest kajak grenlandzki?

admin - 10 sierpnia 2018

Technika, sport, rzemiosło czy sztuka? Kajakarstwo grenlandzkie jest jak pisanie, wielu ludzi to robi, każdy z własnego powodu i celu.…

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.
Technologia
889 views
Technologia
889 views

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.

admin - 8 sierpnia 2018

W tym roku przemysł elektroniczny stanie przed zarówno wyzwaniami, jak i możliwościami. Kontrola kosztów pozostaje priorytetem dla producentów, podczas gdy…