Jak nagrywać samemu śpiew (i nadal brzmieć świetnie) bez mikrofonu.

Wielu nauczycieli głosu zachęca swoich uczniów do nagrywania filmów z własnego emisji głosu, ponieważ można je później przejrzeć i znaleźć sposoby na poprawę.
Ale jeśli dopiero zaczynasz, być może nie chcesz wydać setek dolarów na urządzenie rejestrujące, aby to zrobić. Być może zastanawiasz się, „Jak nagrać swój własny śpiew – i wciąż brzmieć dobrze – tylko przy użyciu narzędzi, które już mam”?

Na szczęście wystarczy laptop z kamerą internetową lub smartfon!

Oto kilka pomocnych wskazówek, jak sprawić, by twój głos brzmiał jak najlepiej.

Umiejscowienie

Wideoklipy muzyczne, podobnie jak te, które widzisz u swoich ulubionych wykonawców, często zawierają różnego rodzaju dzikie kąty widzenia kamery, wymykające się ujęcia i fantazyjne efekty wizualne. Wychodząc z założenia, że Twój film wideo będzie wykorzystany do samooceny i doskonalenia, żadne z tych działań nie jest konieczne.
Zamiast tego, zachowaj prostotę. Ustaw aparat na poziomie klatki piersiowej i postaraj się, aby całe ciało znalazło się w kadrze. Jeśli stopa jest poza kadrem, możesz nigdy się nie dowiedzieć, że podświadomie stukasz stopą podczas emisji głosu.
Jednym z ograniczeń korzystania z telefonu lub kamery internetowej laptopa jest to, że mikrofon i kamera są podłączone do siebie. Zwykle mikrofon znajdowałby się tuż przed śpiewakiem, a kamera cofała się do tyłu. Znalezienie najlepszej pozycji dla tego ustawienia jest nieco bardziej skomplikowane. Chcesz widzieć jak najwięcej swojego ciała, jednocześnie trzymając mikrofon na tyle blisko, aby nagrywać z dobrą jakością dźwięku.
Jeśli masz problem z uzyskaniem równowagi, możesz dwukrotnie nagrać swój śpiew: raz, aby obejrzeć ruchy ciała i manieryzm, a drugi z kamerą o wiele bliżej, aby uzyskać dobre nagranie głosu.

Prosta akustyka pomieszczenia

Akustyka jest właściwością lub jakością pomieszczenia, które decydują o tym, jak dźwięk jest w niej przenoszony i jest to tylko i wyłącznie nauka.

Oto kilka podstawowych zasad:

  • Nie nagrywaj w małym pokoju z płaskimi, kwadratowymi, gołymi ścianami. Powoduje to, że fale dźwiękowe odbijają się w całym pomieszczeniu i zakłócają się wzajemnie.
  • Większe pokoje z meblami, dywanami, zasłonami i okładzinami ściennymi sprawią, że Twoje nagranie będzie brzmiało o wiele lepiej.
  • Wyeliminuj wszelkie szumy tła, jakie tylko możesz. Trzymaj dzieci i zwierzęta domowe z dala od siebie, zamykaj drzwi i okna, wyłącz telewizor i muzykę niezwiązaną z tym tematem, poczekaj, aż ekipa budowlana za oknem przestanie uderzać młotem pneumatycznym.
  • Jeśli w pokoju nadal rozbrzmiewa echo, rzuć poduszki pod ścianę i powiesić koce. Tworzą one tanie panele akustyczne.

Jak nagrywać śpiew – Najlepsze praktyki

Pamiętaj, że robisz film wideo, aby zaprezentować i ocenić swoje zdolności wokalne, nie starając się zdobyć nagrody dla najlepszego muzyka.

Oto kilka prostych najlepszych praktyk, aby zacząć:


Spójrz w obiektyw kamery. To jest to samo, co ty (miejmy nadzieję) będziesz robił, gdy występujesz dla innych ludzi, więc chcesz wiedzieć, jak to wygląda dla publiczności.

Naturalnie usiądź lub stój. Nie napinaj się tylko dlatego, że jesteś nagrywany.

Nie nosić rozpraszającej uwagi odzieży. Ubrania z dużą ilością pasków lub zabawnych wzorów mogą nie nagrać się właściwie i stworzyć dziwne efekty. Ponadto chcesz mieć możliwość skupienia się na Tobie i Twojej muzyce, a nie na ubraniu.
Uważaj na tło. Spróbuj mieć za sobą neutralną, prosto wyglądającą ścianę. Taki sam pomysł jak ubrania. Chcesz skupić się na sobie i swojej muzyce. Używaj dużo światła. Potrzebujesz dużo światła z boku i z tyłu aparatu, ale nie za tobą.

Kolejne kroki

Kiedy już samemu się sprawdzisz w nagrywaniu i będziesz już pewien swoich możliwości, możesz zacząć szukać lepszych jakościowo sposobów nagrań muzycznych.
Najprostszym sposobem na uzyskanie znacznego wzrostu jakości nagranej muzyki jest użycie zewnętrznego mikrofonu. W dzisiejszych czasach nie potrzebujesz dużego, drogiego systemu studia domowego, aby uzyskać świetne rezultaty. Świetne mikrofony, które po prostu podłączysz do komputera przez USB, kosztują mniej niż sto złotych. Poprawa będzie natychmiastowa i efektowna. Zanim jednak wyjdziesz i kupisz coś, musisz wiedzieć, jak znaleźć najlepsze mikrofony do emisji głosu – http://www.stagevoice.pl/.
Gdy masz dobry mikrofon, można użyć lepszej jakości kamery wideo. W rzeczywistości, być może już masz świetną i nawet o tym nie wiesz!
Gdy będziesz miał te dwa urządzenia, będziesz mógł tworzyć filmy, które rywalizują z 90% teledysków na YouTube! Na co więc czekasz? Rozpocznij nagrywanie już dziś!

Może Cię zainteresować

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą
Handel
707 views
Handel
707 views

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą

admin - 16 sierpnia 2018

Handlowcy, których środki do życia zależą od odzieży twierdzą, że wyższe podatki już zdewastowały ich przedsiębiorstwa, a nowe odzież są…

Czym jest kajak grenlandzki?
Rozrywka
659 views
Rozrywka
659 views

Czym jest kajak grenlandzki?

admin - 10 sierpnia 2018

Technika, sport, rzemiosło czy sztuka? Kajakarstwo grenlandzkie jest jak pisanie, wielu ludzi to robi, każdy z własnego powodu i celu.…

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.
Technologia
655 views
Technologia
655 views

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.

admin - 8 sierpnia 2018

W tym roku przemysł elektroniczny stanie przed zarówno wyzwaniami, jak i możliwościami. Kontrola kosztów pozostaje priorytetem dla producentów, podczas gdy…