Projekt pudełka ozdobnego.

Ten blog pokazuje, jak to zrobić bardzo łatwy projekt pudełka ozdobnego – pokrycie pudełka z naturalnego drewna lub kartonu papierem dekoracyjnym z zaskakująco skutecznymi efektami! To pudełko ozdobne od http://rapak.pl/ byłoby bardzo przydatnym elementem do przechowywania biżuterii i ozdób, którymi wypełniony jest każdy dom lub jako pudełko na drobny prezent. Istnieje wiele możliwości.
Przykładem może być papier do pakowania z nadrukowanym wzorem. Możesz użyć dowolnego papieru dekoracyjnego. Z mojego doświadczenia wynika, że projekt ten sprawdza się dobrze, jeśli papier nie jest zbyt gruby, a motywy są małe. Będziesz też potrzebował farby o tonacji używanego papieru opakowaniowego – użyłem czerwonej farby akrylowej.

Używałem kleju w sprayu zarówno do przyklejania papieru, jak i do lakierowania pudełka ozdobnego – ale można było również użyć wysokiej jakości kleju i lakieru.

Potrzebny jest również nóż warsztatowy, linijka, mata tnąca, nożyczki i pędzel. Oczywiście, będziesz potrzebował również pudełka. Kupiłem mój egzemplarz w sklepie, ale jest wiele dostępnych opcji – lub pomaluj i przykryj pudełko, które już posiadasz.

 

1. Weź pudełko i pomaluj jego krawędzie.

Jeśli zawiasy są zamontowane, należy je również pomalować. Możesz także pomalować wnętrze – myślę, że moje wyszłoby ładnie, gdybym pomalował je od wewnątrz. Pozostaw do wyschnięcia.

2. Zmierz powierzchnię pudełka.

Wytnij kartkę papieru na każdej powierzchni o około 0,5 cm mniejszej szerokości i wysokości niż na każdej powierzchni. Ważne jest, aby na odwrocie każdej sekcji zaznaczyć, gdzie idzie i w którym kierunku powinna być skierowana – jak tylko ją wytniesz, trudno będzie o tym pamiętać! Jeśli to zrobisz, twój wzór będzie dobrze pasował.

3. Nałóż klej na każdą powierzchnię i umieść na papierze, wygładzając go, aby nie powstały pęcherzyki powietrza.

Technika ta jest bardzo wybaczająca – nie musisz być zbyt precyzyjny, aby podłożyć papier, ponieważ pomalowane krawędzie pudełka dają Ci trochę swobody. Powierzchnia pudełka może być bardzo „chłonna” i może zajść potrzeba użycia dużej ilości kleju.

4. Nałóż 2 warstwy lakieru po całkowitym wyschnięciu.

Jeśli lakier będzie jeszcze mokry, mogą pojawić się pęcherzyki powietrza! Stań z tyłu i podziwiaj swoją pracę.

Może Cię zainteresować

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą
Handel
707 views
Handel
707 views

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą

admin - 16 sierpnia 2018

Handlowcy, których środki do życia zależą od odzieży twierdzą, że wyższe podatki już zdewastowały ich przedsiębiorstwa, a nowe odzież są…

Czym jest kajak grenlandzki?
Rozrywka
660 views
Rozrywka
660 views

Czym jest kajak grenlandzki?

admin - 10 sierpnia 2018

Technika, sport, rzemiosło czy sztuka? Kajakarstwo grenlandzkie jest jak pisanie, wielu ludzi to robi, każdy z własnego powodu i celu.…

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.
Technologia
656 views
Technologia
656 views

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.

admin - 8 sierpnia 2018

W tym roku przemysł elektroniczny stanie przed zarówno wyzwaniami, jak i możliwościami. Kontrola kosztów pozostaje priorytetem dla producentów, podczas gdy…