Zyski zbyt niskie? Zapytaj się księgowego dlaczego

Kiedy nie jesteś zadowolony z dochodów swojej małej firmy, gdzie zacząć próbować rozwiązać problem? Idziesz do działu sprzedaży i pytasz ich, dlaczego nie sprzedają? Polecamy artykuł https://www.twojksiegowy.org.pl/. Czy zwracasz się do swojego kierownictwa i pytasz, na czym polega problem? Czy spojrzycie Państwo na swoje ostatnie sprawozdanie finansowe i spróbujecie sami rozwiązać ten problem? Dlaczego nie pójdziesz do księgowego i nie zapytasz dlaczego zyski nie są osiągane? Najczęściej księgowy może znać i rozumieć finansowe aspekty Twojej firmy lepiej niż Ty. Zapytaj księgowego, dlaczego zyski są niskie, może to być najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłeś.

Opinia bezstronna

Pomimo, że księgowy powinien zachowywać się jak partner biznesowy, najprawdopodobniej nie jest faktycznym partnerem biznesowym. W ten sposób księgowy udzieli Ci informacji zwrotnej, na którą nie ma wpływu sposób, w jaki wpływa ona na ich sytuację osobistą i finansową.

Skorzystaj z tej bezstronnej opinii osób trzecich, zadając księgowemu trudne pytania.

Twoje pytania mogą nawet sprawić, że będą niewygodne i to jest w porządku; oznacza to, że wracasz do sedna problemu. Pamiętaj, nie obrażaj się, jeśli otrzymasz odpowiedź, która jest bolesna; Twój księgowy po prostu stara się być uczciwy i pomocny. Sprawdź https://www.podatkowi.com.pl/uslugi-w-zakresie-sprawozdawczosci-finansowej-i-ksiegowosci-zewnetrznej/.

Bliskość finansowa

Twój codzienny księgowy powinien mieć wiedzę o systemie księgowym i ogólną sytuacją finansową firmy. Widząc i rejestrując wszystkie codzienne transakcje, które mają miejsce w biznesie, bardzo dobrze poznasz biznes. Ponadto mają państwo ogólne wyobrażenie o tym, skąd pochodzą pieniądze, ale także dokąd trafiają. Te odczucia dotyczące kondycji finansowej przedsiębiorstwa są dodatkowo wzmacniane przez sprawozdawczość finansową przedsiębiorstwa. Wierzcie mi, że wasz księgowy wie, co dobrego i złego dzieje się w waszej firmie, zanim zrobi to właściciel. Twój księgowy wie, kiedy wydajesz zbyt dużo na posiłki, rozrywkę i podróże. Ciężko jest właścicielowi zidentyfikować te rzeczy jako problem. Uważasz je za dobre dla swojej firmy. Poszukiwanie i próba pozyskania nowych klientów poprzez zabieranie ich na obiad. Co więcej, zwiększenie kwoty na posiłki i rozrywkę może być czystą przyjemnością? Wszystko jest dobre w małych dawkach. Wszystkie te wydatki mogą prowadzić do niższych zysków. Twój księgowy może również odnotować spadek sprzedaży, zanim nawet wyczujesz potencjalny problem. Jedną rzeczą jest mieć odczucia dotyczące kondycji finansowej firmy, drugą jest zobaczyć, jak to się dzieje i potwierdzić to liczbami. Bieżąca księgowość stawia księgowego w wyjątkowej pozycji, aby utrzymać go na właściwej ścieżce finansowej.

Prawda i nic innego jak tylko prawda


Prawda finansowa na temat Twojej firmy może zdziwić. Jeśli nie jesteś właścicielem firmy, który potrafi poradzić sobie z konstruktywną krytyką, to prawdopodobnie nie jesteś dobrym właścicielem firmy. Z całym moim wieloletnim doświadczeniem jako księgowy małej firmy tutaj jest to, czego się nauczyłem: wielu właścicieli firm nie jest dobrych w zarządzaniu finansami ich firmy. Trudno jest być krytycznym wobec siebie jako właściciela, ale uważam, że jest to absolutnie konieczne. Uważam, że wielu właścicieli małych firm jest niedbałych w swoich wydatkach. Podejmują oni złe decyzje, takie jak płacenie odsetek od amortyzacji aktywów i płacenie zbędnych opłat bankowych. Choć mogą wydawać się drobne, nieistotne rzeczy, z czasem się sumują. Myślę również, że właściciel firmy nie spędza wystarczająco dużo czasu na sprzedaży. Wyjaśniają, że nie mają czasu i że są zbyt zajęci lub że nie mają pieniędzy. Istnieje milion wymówek, którymi możesz się posłużyć, dlaczego nie chcesz czegoś robić, ale aby firma odniosła sukces potrzebna jest prawdziwa osoba biznesowa. Właściciel firmy, który dba i pasjonuje się swoją działalnością, sprawi, że osiągnie sukces bez względu na to, jakie są zobowiązania finansowe i czasowe.
Następnym razem, gdy spojrzysz na wynik finansowy i jesteś rozczarowany, możesz rozpocząć rozmowę z księgowym. Jeśli nie mają wglądu w problem lub nie udzielają Ci odpowiedzi, na przykład „Jestem tylko księgowym”, możesz poszukać nowego księgowego.

Może Cię zainteresować

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą
Handel
923 views
Handel
923 views

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą

admin - 16 sierpnia 2018

Handlowcy, których środki do życia zależą od odzieży twierdzą, że wyższe podatki już zdewastowały ich przedsiębiorstwa, a nowe odzież są…

Czym jest kajak grenlandzki?
Rozrywka
902 views
Rozrywka
902 views

Czym jest kajak grenlandzki?

admin - 10 sierpnia 2018

Technika, sport, rzemiosło czy sztuka? Kajakarstwo grenlandzkie jest jak pisanie, wielu ludzi to robi, każdy z własnego powodu i celu.…

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.
Technologia
890 views
Technologia
890 views

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.

admin - 8 sierpnia 2018

W tym roku przemysł elektroniczny stanie przed zarówno wyzwaniami, jak i możliwościami. Kontrola kosztów pozostaje priorytetem dla producentów, podczas gdy…