Wzrost zadłużenia u komorników przez władze lokalne – oto, co musisz wiedzieć.

4 sierpnia 2018
902 Odsłon

Według nowych badań w ciągu dwóch lat liczba długów przekazywanych komornikom przez władze lokalne w Anglii i Walii wzrosła o 14%.

Według Funduszu Rady Pieniężnej w latach 2016/17 komornikom sądowym przekazano ponad 2,3 mln długów, mimo że rządowe wytyczne mówią, że powinny one być stosowane tylko w ostateczności.

Nowy raport „Stop The Knock 2017” pokazuje, że zaległości podatkowe w radzie były najczęściej w tym czasie scedowanymi długami komorników – w okresie od kwietnia 2016 r. Oficjalne źródło https://www.dobrykomornik.com.pl/. do marca 2017 r. przekazano 1,38 mln euro.

Drugim co do wysokości zadłużeniem u komorników były zawiadomienia o parkingach (około 810 tys. razy), a około 50 tys. skierowano do komorników sądowych w związku z nadpłatami zasiłków mieszkaniowych.

Mimo ogólnego wzrostu komorników, 38 % rad w rzeczywistości zmniejszyło zależność od komorników w latach 2016-2017.

Fundusz Powierniczy ds.

Doradztwa Pieniężnego stwierdził również, że 97% lokalnych rad, które zbadał, sygnalizuje mieszkańcom mającym problemy finansowe, że mogą bezpłatnie udzielać porad dotyczących zadłużenia.

Co to jest komornik i co może zrobić?

komornicy sądowi są czasami nazywani „organami egzekucyjnymi” i mogą odwiedzać Twój dom, jeśli nie spłacisz swoich długów – takich jak rachunki za podatek komunalny, grzywny parkingowe, grzywny sądowe oraz orzeczenia sądu okręgowego lub rodzinnego.

Może się tak zdarzyć, jeśli zignorujesz listy informujące o użyciu komorników. Komornicy zazwyczaj muszą powiadomić o swojej pierwszej wizycie z siedmiodniowym wyprzedzeniem. Więcej o tym na stronie https://www.komornik-gdansk.net.pl/2018/07/16/postepowanie-z-komornikami-sadowymi/.

Nie musisz ich wpuszczać i zazwyczaj nie mogą wejść do domu na siłę lub przy wejściu poza drzwiami. Nie mogą przyjść między godziną 9.00 a 18.00 i nie mogą przyjść, jeśli obecne są tylko dzieci poniżej 16 roku życia lub osoby bezbronne.

Jeśli nie wpuścisz komornika lub nie zgodzisz się mu zapłacić, może on zabrać rzeczy spoza domu, np. samochód. Może to również oznaczać, że będziesz musiał zapłacić więcej pieniędzy.

Jeśli wpuścisz komornika, ale go nie zapłacisz, może on zabrać część rzeczy od wewnątrz. Mogliby oni sprzedawać rzeczy w celu spłacenia długów i pokryć swoje opłaty.

komornicy mogą zabierać luksusowe przedmioty, na przykład telewizor, ale nie mogą zabierać podstawowych rzeczy, takich jak ubrania. Nie mogą wziąć narzędzi roboczych i sprzętu, które razem są warte mniej niż £1 350 i nie mogą wziąć cudzego dobytku, takich jak komputer partnera – ale aby je zatrzymać, musisz udowodnić, że te przedmioty nie należą do Ciebie.

Co należy zrobić, gdy komornik zapuka do drzwi?


Zanim wpuścisz komornika, aby zabrał rzeczy lub zapłacił za nie, poproś o okazanie dowodu tożsamości, firmy, z której pochodzą, kontakt telefoniczny i wyszczególnienie tego, co jesteś winien.

Możesz zapłacić komornikowi na progu – nie musisz wpuszczać ich do domu, ale upewnij się, że otrzymasz paragon, aby udowodnić, że zapłaciłeś.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na pełną zapłatę, możesz zaoferować zapłatę w ratach miesięcznych lub tygodniowych. Nie muszą się na to godzić, choć będzie to świadczyło o twojej chęci zapłaty.

Jeśli komornik grozi lub nęka cię, lub włamuje się do domu?

Możesz złożyć skargę na komorników prywatnych kontaktując się z ich firmą lub organizacją handlową, do której należą. Jeśli są komornikami sądowymi lub funkcjonariuszami organów ścigania cywilnego, możesz złożyć zażalenie

Może Cię zainteresować

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą
Handel
923 views
Handel
923 views

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą

admin - 16 sierpnia 2018

Handlowcy, których środki do życia zależą od odzieży twierdzą, że wyższe podatki już zdewastowały ich przedsiębiorstwa, a nowe odzież są…

Czym jest kajak grenlandzki?
Rozrywka
901 views
Rozrywka
901 views

Czym jest kajak grenlandzki?

admin - 10 sierpnia 2018

Technika, sport, rzemiosło czy sztuka? Kajakarstwo grenlandzkie jest jak pisanie, wielu ludzi to robi, każdy z własnego powodu i celu.…

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.
Technologia
890 views
Technologia
890 views

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.

admin - 8 sierpnia 2018

W tym roku przemysł elektroniczny stanie przed zarówno wyzwaniami, jak i możliwościami. Kontrola kosztów pozostaje priorytetem dla producentów, podczas gdy…