Propozycje dotyczące upadłości konsumenckiej i ochrony konsumentów dotyczą sprawiedliwego procesu dla wszystkich.

6 sierpnia 2018
834 Odsłon

Kiedy w Kanadzie początkowo opracowywał się projekt przepisów dotyczących upadłości konsumenckiej i wniosków konsumenckich, nadrzędną obawą było to, że procesy i procedury będą sprawiedliwe dla wszystkich zaangażowanych stron.

Nie jest to jednak tak łatwe, jak się wydaje. Aby być sprawiedliwym wobec wszystkich, przepisy i prawodawstwo dotyczące upadłości konsumenckiej muszą równoważyć potrzebę ochrony, ulgi i ponownego rozpoczęcia działalności danej osoby z prawem wierzyciela do odzyskania jak największej części należnego mu długu. W rzeczywistości jedna z pierwszych linii ustawy o upadłości konsumenckiej i niewypłacalności stanowi, że jej podstawowym celem jest umożliwienie osobom mającym problemy finansowe ubiegania się o wsparcie finansowe. Następnie mówi, że daje to uczciwemu, ale nieszczęśliwemu dłużnikowi szansę na nowy początek działalności.

Z punktu widzenia wierzyciela może zaistnieć konieczność umorzenia części lub całości należnego mu długu.

Ustawa o upadłości konsumenckiej i niewypłacalności umożliwia jednak uporządkowany i sprawiedliwy podział mienia i pieniędzy, dając jednocześnie możliwość utrzymania rozsądnego poziomu życia.

Wiedzą oni również, że inni wierzyciele nie uzyskują w stosunku do nich nieuczciwej przewagi. Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej lub wniosku konsumenckiego zapewnia wszystkim kredytodawcom równe szanse. Jeśli chodzi o windykację, wszyscy muszą zaprzestać tego, co robili i przestrzegać zasad postępowania upadłości konsumenckiej lub procesu składania propozycji przez konsumentów.

Zgodnie z przepisami ustawy o upadłości konsumenckiej i niewypłacalności, Ty jako osoba fizyczna lub jako przedsiębiorstwo możesz ubiegać się o ulgę w spłacie długów, których nie można kontrolować, zrestrukturyzować swoje finanse i korzystać z ochrony prawnej przed agresywną spłatą ze strony komorników. Wierzyciele mają prawo zobaczyć, czy masz uczciwość w swoich przeszłych i obecnych kontaktach finansowych, a w razie potrzeby mają prawo do dalszego zbadania Twoich spraw.

Nie byłoby to szczególnie sprawiedliwe dla osób, którym jesteś winien pieniądze, gdyby pozwolono Ci na kontynuowanie hojnego i luksusowego stylu życia na ich koszt, gdyby ten styl życia był przez nich finansowany. Byłoby jednak niesprawiedliwe, gdyby wierzyciele mieli prawo do pozbawienia cię każdego posiadanego przez ciebie majątku. Jeśli złożysz wniosek o upadłość konsumencką lub propozycję konsumenta, wiedz, że będziesz miał okazję zatrzymać niektóre, jeśli nie wszystkie swoje podstawowe aktywa i dochody w celu utrzymania rozsądnego poziomu życia.

Propozycja dla konsumentów umożliwia przedłożenie uczciwej spłaty długu kredytodawcom. Oto informacja jak wygląda upadłość konsumencka w praktyce, wiele osób uważa, że słuszne jest zrobienie, a uczciwe jest zaoferowanie spłaty jak największej części długów. Wierzyciele mogą zaakceptować lub odrzucić propozycję, aby mogli ocenić, czy jest to sprawiedliwa oferta. Zazwyczaj przyjmują uczciwą ofertę. Jeśli nie chcesz ogłosić upadłości konsumenckiej, wierzyciele również prawdopodobnie nie chcą, abyś złożył wniosek. Wierzyciele odzyskują więcej pieniędzy w propozycji konsumenta, podczas gdy masz do zatrzymania aktywa. To nie tylko sprawiedliwe, ale również korzystne dla obu stron.

Prawodawstwo i zasady były przez lata dostosowywane i są stale monitorowane, aby zapewnić, że są jak najbardziej sprawiedliwe. Dowiedz się więcej o tym, jak upadłość konsumencka lub propozycja konsumencka mogą pomóc Ci w spłacie Twoich długów, zapewniając jednocześnie sprawiedliwe traktowanie Ciebie i Twoich wierzycieli poprzez spotkanie z licencjonowanym powiernikiem ds. niewypłacalności.

Może Cię zainteresować

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą
Handel
923 views
Handel
923 views

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą

admin - 16 sierpnia 2018

Handlowcy, których środki do życia zależą od odzieży twierdzą, że wyższe podatki już zdewastowały ich przedsiębiorstwa, a nowe odzież są…

Czym jest kajak grenlandzki?
Rozrywka
902 views
Rozrywka
902 views

Czym jest kajak grenlandzki?

admin - 10 sierpnia 2018

Technika, sport, rzemiosło czy sztuka? Kajakarstwo grenlandzkie jest jak pisanie, wielu ludzi to robi, każdy z własnego powodu i celu.…

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.
Technologia
890 views
Technologia
890 views

4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.

admin - 8 sierpnia 2018

W tym roku przemysł elektroniczny stanie przed zarówno wyzwaniami, jak i możliwościami. Kontrola kosztów pozostaje priorytetem dla producentów, podczas gdy…