4 największe trendy i wyzwania w montażu elektroniki w tym roku.

8 sierpnia 2018
1262 Odsłon

W tym roku przemysł elektroniczny stanie przed zarówno wyzwaniami, jak i możliwościami. Kontrola kosztów pozostaje priorytetem dla producentów, podczas gdy nowe technologie wchodzą na rynek oferując możliwości uzyskania przychodów, ale wymagając od producentów współpracy z dostawcami rozwiązań technologicznych i innymi organizacjami, które mogą dostarczać możliwości wykraczające poza główny obszar działalności firmy.
Charakter trendów w montażu elektroniki – http://www.larsco.com.pl/ w tym roku jest taki, że każdy trend wiąże się z wyzwaniami. Producenci elektroniki skupią się na znalezieniu sposobów na wykorzystanie aktualnych trendów przy jednoczesnym zrównoważeniu potrzeby kontroli kosztów, integracji technologii poza ich głównymi obszarami specjalizacji oraz sprostaniu zapotrzebowaniu klientów na bardziej wydajne, przyjazne dla środowiska procesy produkcyjne i elektronikę. Zapraszamy do zapoznania się z siedmioma największymi trendami kształtującymi produkcję elektroniki w tym roku oraz z wyzwaniami, jakie przed nimi stoją.

1. Zapotrzebowanie na inteligentne urządzenia elektroniczne stale rośnie.

Popyt na inteligentne urządzenia.

Urządzenia takie jak smartfony działają już od lat, ale w tym roku należy dążyć do tego, aby te same możliwości podłączenia stały się widoczne we wszystkim, od samochodów po kuchenki mikrofalowe. Tendencja ta doprowadzi do rozwoju nowych partnerstw, ponieważ producenci elektroniki poszukują partnerów technologicznych, którzy pomogą w tworzeniu i wspieraniu łączności wymaganej przez inteligentne urządzenia.
Dla producentów ta szansa stanowi ogromny potencjał generowania przychodów. Wyzwanie polega jednak na tym, by konsumenci mieli dostęp do bezpiecznych, skalowalnych połączonych produktów, podczas gdy dla większości producentów aspekt łączenia nie jest ich podstawową wiedzą.
Producenci będą musieli być elastyczni i zdolni do adaptacji, aby nadążyć za stale zmieniającymi się potrzebami elektroniki. Kluczową zaletą jest, oportunistyczny sposób myślenia w grupie. Producenci mogą wykorzystywać zmieniające się trendy konsumenckie, rozwijając się w tym samym tempie. Oznacza to zmiany operacyjne, jak również pielęgnowanie oportunistycznego nastawienia wśród personelu, zwłaszcza wśród kadry kierowniczej – wyjaśniają.
Zwracamy uwagę, że innowacyjność jest kluczem do uniknięcia spirali spadku sprzedaży w zaawansowanych kategoriach produktów, takich jak laptopy i telewizory, co wskazuje na potrzebę innowacyjnego i przyszłościowego myślenia, które umożliwiłoby ewolucję wraz z ciągłymi zmianami trendów i wymagań.

2. Uchwyt montażowy do produkcji elektroniki.

Bycie zielonym nie jest już tylko dla hipisów. Wraz z ciągłym wzrostem statystyk dotyczących zmian klimatycznych, wzrasta presja ze strony wszystkich obszarów – konsumentów, przedsiębiorstw i rządów – na poszukiwanie rozwiązań produkcyjnych bardziej przyjaznych dla środowiska. Różnorodne plany dotyczące limitów emisji dwutlenku węgla lub handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla, które są obecnie wdrażane, również przyczyniają się do realizacji tego celu.
Dzięki głównym programom mającym na celu wspieranie badań w tej dziedzinie, zakłady produkcyjne, które mogą wprowadzić swoje certyfikaty ISO, mogą liczyć na duże zainteresowanie, nawet w krajach, które nie znajdują się w dolnym segmencie globalnej skali kosztów produkcji.

3. Nacisk kładzie się na energooszczędną elektronikę, zmuszając producentów do opracowania nowych metod produkcji urządzeń zużywających mniej energii.

Troska o środowisko ma pierwszorzędne znaczenie nie tylko w procesie produkcji, ale także przez cały okres eksploatacji urządzeń elektronicznych. Zmniejszenie zużycia energii jest skutecznym sposobem obniżenia kosztów, prowadzącym zarówno przedsiębiorstwa, jak i konsumentów do wyboru energooszczędnej elektroniki. Nacisk kładzie się na producentów, aby przyjęli ekologiczne procesy produkcyjne, jednocześnie produkując elektronikę, która jest tańsza w użytkowaniu dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na energię.
Według raportu branżowego, analizującego rynek w latach 2017-2024, tendencja ta ma efekt domina, przyczyniając się do wzrostu popytu na technologie pokrewne, takie jak sterowniki układów scalonych ogólnego nadzoru napięciowego. Niniejsze sprawozdanie z badań przemysłowych wskazuje na rosnące zapotrzebowanie na energooszczędne urządzenia jako jeden z głównych czynników, które będą miały pozytywny wpływ na rozwój rynku układów scalonych monitorów mocy w nadchodzących latach, wyjaśnia sprawozdanie. Rosnące zużycie energii na całym świecie skłoni użytkowników do skupienia się na oszczędzaniu energii poprzez wykorzystanie energooszczędnych produktów elektronicznych. Rosnące zużycie energii na całym świecie skłoni użytkowników do skupienia się na oszczędzaniu energii poprzez wykorzystanie energooszczędnych produktów elektronicznych. W konsekwencji spowoduje to wzrost popytu na układy scalone regulatorów napięcia, napędzając wzrost rynku w nadchodzących latach.

4. Technologia urządzeń medycznych to rynek, na który należy zwrócić uwagę w tym roku.


Dziedzina medycyny zawsze była na wczesnym etapie wdrażania technologii, szczególnie w odniesieniu do wyrobów medycznych, które usprawniają świadczenie opieki lub umożliwiają pacjentom zarządzanie potrzebami w zakresie opieki zdrowotnej w domu, a nie w środowisku klinicznym. Jest to jeden z obszarów, w którym oczekuje się, że montaż elektroniki pozostanie w kraju, mimo że inne sektory korzystają z niższych kosztów produkcji za granicą.
Tendencja w produkcji w kraju jest głównie w procesach o wysokiej wartości dodanej, takich jak montaż THT, montaż SMD lub wojskowy. Ponieważ ze względu na wysoką jakość i niezawodność wymaganą dla tego typu urządzeń elektronicznych, branże te z natury rzeczy muszą być bliskie produkcji, sektor ten będzie nadal odnotowywał wzrost.

Źródło – http://www.larsco.com.pl/

Może Cię zainteresować

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą
Handel
1421 views
Handel
1421 views

Tak wygląda kupno odzieży używanej za granicą

admin - 16 sierpnia 2018

Handlowcy, których środki do życia zależą od odzieży twierdzą, że wyższe podatki już zdewastowały ich przedsiębiorstwa, a nowe odzież są…

Czym jest kajak grenlandzki?
Rozrywka
1330 views
Rozrywka
1330 views

Czym jest kajak grenlandzki?

admin - 10 sierpnia 2018

Technika, sport, rzemiosło czy sztuka? Kajakarstwo grenlandzkie jest jak pisanie, wielu ludzi to robi, każdy z własnego powodu i celu.…

Propozycje dotyczące upadłości konsumenckiej i ochrony konsumentów dotyczą sprawiedliwego procesu dla wszystkich.
Prawo i administracja
1175 views
Prawo i administracja
1175 views

Propozycje dotyczące upadłości konsumenckiej i ochrony konsumentów dotyczą sprawiedliwego procesu dla wszystkich.

admin - 6 sierpnia 2018

Kiedy w Kanadzie początkowo opracowywał się projekt przepisów dotyczących upadłości konsumenckiej i wniosków konsumenckich, nadrzędną obawą było to, że procesy…